Українське Дунайське пароплавство очікує скорочення. Поки що штату

Українське Дунайське пароплавство очікує на скорочення кадрового складу — попри чисельні оптимістичні інформації генерального директора «УДП» Дмитра Москаленка щодо стану речей в єдиній в Україні державній судноплавній компанії.

Про намірі керівництва ПрАТ «УДП» через причини соціально-економічного характеру скоротити частину працівників підприємства йшлося на нараді з генеральним директором ПрАТ «Українське Дунайське пароплавство» Дмитром Москаленком, головою первинної профспілкової організації ПрАТ «УДП» Анатолієм Ніколаєвим, заступником Ізмаїльського міського голови Сергієм Лузановим, яку провів днями голова Ізмаїльської районної державної (військової) адміністрації Родіон Абашев.

У заході взяли участь т.в.о. директора Ізмаїльської філії Одеського обласного центру зайнятості Володимир Довгаль, заступник голови первинної профспілкової організації ПрАТ «УДП» капітан Олександр Юдін, заступниця голови Ізмаїльської РД(В)А Ірина Холостенко, т.в.о. керівника апарату Ізмаїльської РД(В)А Світлана Тіткова, начальник відділу економіки, агропромислового розвитку та екології Ізмаїльської РД(В)А Ольга Мінюк та інші.
Питання набуло широкого розголосу та суспільного резонансу в регіоні.

На захист інтересів колективу підприємства встала його профспілкова організація, члени якої вважають кадрову політику керівництва ПрАТ безпідставною і неприпустимою.

Сторонами конфлікту були наведені власні аргументи на користь своєї позиції в умовах нинішніх реалій воєнного стану.

Керівництво УДП наголошує на необхідності зробити кадровий склад підприємства менш віковим і більш економічно гнучким і активним. Проте молодші за віком фахівці шукають за кордоном зарплатню, яка значно вище, ніж на державному підприємстві.

Профспілка вважає, що потрібно зберегти в достатній кількості досвідчені кадри, бо повернути їх у майбутньому у разі зміни ситуації буде вкрай важко.

Чому молоді фахівці, випускники Одеської морської академії, не поспішають працевлаштуватись в УДП? Рівень оплати праці – серед вагомих причин відмови від перспективи працювати на державному підприємстві та шукати долі за кордоном. Додамо, що кадрову проблему навряд чи полегшить навіть працевлаштування фахівців морської галузі на території України.

У ході наради було запропоновано сприяння з боку Служби зайнятості, яка вже протягом певного часу надає допомогу у випадку безробіття.
У будь-якому разі сторони мають дотримуватися діючого законодавства при проведенні ініційованих ними процедур.

Голова Ізмаїльської РД(В)А Родіон Абашев запропонував проінформувати Державне управління охорони праці щодо ситуації, що склалася, з проханням сприяти її оптимальному розв’язанню, зустрітися з керівництвом Служби зайнятості на випадок безробіття частини складу підприємства з метою виплати допомоги і визначення їх подальшого працевлаштування, а також провести загальні збори колективу ПрАТ «УДП» з метою пошуку компромісного вирішення питання.

Як заявляють голова РДА Родіон Абашев та Ізмаїльський міський голова Андрій Абрамченко, питання перебуває на контролі Ізмаїльської районної державної (військової) адміністрації та виконавчого комітету Ізмаїльської міської ради.

На жаль, досвід останніх років історії УДП свідчить, що державне пароплавство, яке в минулому столітті було лідером на ринку міжнародних дунайських перевезень та гордістю держави, а зараз, в умовах війни, працює на транспортному коридорі стратегічного значення, переживає стагнацію з безальтернативним кінцем.

Ірина Королькова

Автор записи: odessabiz

Добавить комментарий