У фірми, яка намагалася підкупити командувача ОСУВ «Одеса», забрали озеро Сасик

Рибопромислова компанія намагалась підкупити командувача ОСУВ «Одеса». Після цього її викинули з озера Сасик

Господарський суд Одеської області повернув у власність держави найбільше штучне озеро в Україні. Про це повідомила пресслужба Офісу генпрокурора.

Йдеться про водосховище Сасик (Кундук) площею 20 000 га, розташоване на території Білгород-Дністровського й Ізмаїльського районів Одеської області.

Довідка

Озеро Сасик входить до складу водно-болотних угідь міжнародного значення та є об’єктом Смарагдової мережі України, перебуває під охороною Рамсарської і Бернської конвенції.

За даними слідства, підприємство тривалий час використовувало водосховище для здійснення рибогосподарської діяльності й отримання прибутку без правовстановлювальних документів. Воно не уклало договору оренди й не платило до бюджету громади орендної плати.

«Лише за останні п’ять років товариством здійснено вилучення близько 3 млн кг водних біоресурсів», – сказано в повідомленні.

Офіс генпрокурора не називає фірми, однак відомо, що на початку березня Вищий антикорупційний суд оголосив вирок у справі про спробу підкупу командувача оперативно-стратегічного угруповання військ «Одеса».

За 200 000 грн хабаря підозрюваний хотів домовитися про надання дозволу для ТОВ «ВМС-10» на вилов біоресурсів у забороненій прикордонній зоні.

Зареєстроване у Борисівці на Одещині ТОВ «ВМС-10» засновано у 2010 році. Компанія одразу отримала дозвіл на вилов риби в озері Сасик. Зараз у фірми два кінцеві бенефіціари – Ольга Коваль і Василь Величко.

Наприкінці січня 2024 року стало відомо, що Україна вперше здасть в оренду частину лиману в Одеській області під мідії та креветки.

Джерело

Автор записи: odessabiz

Добавить комментарий