У Держпродспоживслужбі викрили схему вимагання хабарів з експортерів зерна

Чиновників центрального апарату Держпродспоживслужби та Одеської філії викрито на організації схеми вимагання хабарів від компаній-експортерів зерна. Про це повідомляє пресслужба Офісу генерального прокурора.

Під час складання висновку лабораторних досліджень зернових культур посадові особи Держпродспоживслужби навмисно вказували на наявність у продукції карантинних організмів.

Підозрювані схиляли представників компаній-експортерів до хабарів за висновки експертизи та подальше безперешкодне отримання фітосанітарного сертифіката для експорту українського зерна.

Така «послуга» коштувала експортерам $0,4 за кожну тонну зерна.

Щоб приховати свої протиправні дії, чиновники залучали представників фумігаційних та експедиторських компаній, які були посередниками під час отримання неправомірної вигоди.

Кошти перераховувалися як оплата за вигадані послуги контролю за фумігацією на банківські рахунки компанії-нерезидента, або ж посередники брали гроші готівкою.

У межах слідства прокурори задокументували дев’ять епізодів передання посадовим особам через посередників неправомірної вигоди на загальну суму понад $45 000.

Повідомлено про підозру начальнику відділу ГУ «Центральна фітосанітарна лабораторія», ексначальниці управління фітосанітарної безпеки ГУ Держпродспоживслужби в Одеській області, заступнику начальника ГУ «Одеська обласна фітосанітарна лабораторія» та трьом посередникам.
Їм інкриміновано зловживання владою або службовим становищем та отримання неправомірної вигоди (ч. 2 ст. 364, ч. 3 ст. 368 КК України) та обрано запобіжні заходи — утримання під вартою з можливістю внесення застави у сумі 5 млн грн для кожного, ще двом — цілодобовий домашній арешт.
15 листопада 2022 року на Одещині чиновники вимагали хабарі від експортерів «зернового коридору».

23 листопада ДБР викрило керівництво посту Київської митниці на системних хабарях з імпортерів.

8 травня 2023 року чиновника у Харківській області судитимуть за оподаткування «даниною» експортерів зерна.

Роман Бриль

Автор записи: odessabiz

Добавить комментарий