Корисно: строки працевлаштування ВПО для збереження виплат на проживання

З 1 серпня 2023 р. допомога на проживання (далі – допомога) призначається на шість місяців внутрішньо переміщеній особі, яка вперше звернулася за призначенням допомоги, та виплачується щомісяця внутрішньо переміщеній особі або уповноваженій особі на внутрішньо переміщену особу у випадку недієздатності отримувача або дитину.

З 1 грудня 2023 р. допомога непрацюючій особі працездатного віку призначається з місяця звернення.

Непрацююча особа працездатного віку протягом трьох місяців з дня призначення допомоги повинна сприяти своїй зайнятості шляхом:
– працевлаштування;
– реєстрації як фізичної особи – підприємця;
– взяття на облік фізичної особи, яка провадить незалежну професійну діяльність;
– подання заяви для отримання допомоги на здобуття економічної самостійності/мікрогранту/гранту на створення або на розвиток власного бізнесу/ваучера на навчання або набути статусу безробітного. Варто зазначити, що мова йде про державні програми.

Якщо особа не сприяла своїй зайнятості або не набула статусу безробітного протягом трьох місяців з дня призначення допомоги, виплата допомоги припиняється з місяця, що настає після закінчення тримісячного строку.

Вимоги не застосовуються до:
однієї особи із складу сім’ї, яка доглядає за дитиною до досягнення нею шестирічного віку (включно);
однієї особи із складу сім’ї, яка має трьох і більше дітей віком до 18 років і доглядає за ними;
однієї особи із складу сім’ї, яка виховує малолітню дитину, що навчається онлайн, дистанційно (повністю або частково), фактичним місцем проживання (перебування) якої є території, включені до переліку територій, щодо яких не визначено дати завершення бойових дій;
особи, яка доглядає за дитиною, хворою на тяжкі перинатальні ураження нервової системи, тяжкі вроджені вади розвитку, рідкісні орфанні захворювання, онкологічні, онкогематологічні захворювання, дитячий церебральний параліч, тяжкі психічні розлади, цукровий діабет I типу (інсулінозалежний), гострі або хронічні захворювання нирок IV ступеня, яка отримала тяжку травму, потребує трансплантації органа, потребує паліативної допомоги, якій не встановлено інвалідність, що підтверджується документально;
особи з інвалідністю I чи II групи;
особи, яка доглядає за особою з інвалідністю I групи, або дитиною з інвалідністю віком до 18 років, або особою з інвалідністю I чи II групи внаслідок психічного розладу, або особою, яка досягла 80-річного віку;
фізичної особи, яка надає соціальні послуги з догляду;
студента, який навчається за денною або дуальною формою здобуття освіти в закладах загальної середньої, професійної (професійно-технічної), фахової передвищої, вищої освіти.

Практична порада: для тих осіб, хто має право на продовження виплат, але не отримав їх, рекомендуємо звернутися до найближчого УСЗН для з’ясування причин та подання додаткових документів та заяви про виплату.

Повідомлення створене у рамках проекту, який впроваджує Всеукраїнська коаліція з надання правової допомоги у співпраці з Данською радою у справах біженців (DRC) завдяки фінансуванню від Гуманітарного фонду для України. Проте висловлені погляди та думки належать лише автору (авторам) та не обов’язково відображають погляди Гуманітарного фонду для України або Данської ради у справах біженців. Ні Гуманітарний фонд для України, ні DRC не можуть нести за них відповідальність.

Джерело

Автор записи: odessabiz

Добавить комментарий