Важливо: Nissan попросив власників старих моделей не сідати за кермо – перелік

Японський автовиробник Nissan закликав власників близько 84 000 старих автомобілів не сідати за кермо. Повідомлення про це опубліковано на сайті компанії.

Причиною стали надувні подушки безпеки Takata, що мають підвищений ризик вибуху під час зіткнення та викиду небезпечних металевих фрагментів.

«Компанія Takata, яка постачала Nissan подушки безпеки для нижченаведених моделей, повідомила, що з плином часу в цих подушках безпеки може виникнути дефект. У випадку аварії подушки безпеки можуть надуватися з такою надмірною силою, що деталі пристрою подушки безпеки можуть зруйнуватися і спричинити вилітання металевих фрагментів у салон автомобіля», – пояснили у Nissan Україна.

Для уточнення інформації щодо автомобіля компанія просить звертатися за номером телефону 0 800 303 307 та за необхідності призначити зустріч з дилером для заміни подушки безпеки.

Повідомлення надійшло після того, як одна людина в Nissan загинула внаслідок вибуху подушки безпеки, пише AP. З 2015 року проблеми з подушками безпеки стали причиною поранення 58 осіб.

«Навіть незначні аварії можуть призвести до вибуху подушок безпеки Takata, що може стати причиною загибелі або заподіяння жахливих травм, що змінюють життя», – йдеться у заяві Національної адміністрації безпеки дорожнього руху США.

Зазначається, що автомобілі старіших моделей наражають пасажирів на вищий ризик, оскільки вік подушки безпеки є одним із факторів, що сприяють проблемі.

Nissan відкликав 736 422 автомобілі у 2020 році для заміни подушок безпеки Takata. За даними компанії, близько 84 000 із них залишаються невідремонтованими та, як вважають, все ще використовуються.

Honda, Ford, BMW, Toyota, Stellantis, Mazda та інші автовиробники випустили аналогічні попередження для деяких своїх автомобілів, оснащених Takata.

Щонайменше 35 осіб у всьому світі загинули через подушки безпеки Takata у Малайзії, Австралії та США.

Ймовірність небезпечної несправності призвела до найбільшої серії відкликання автомобілів в історії США – щонайменше 67 млн і близько 100 млн у світі. Подушки безпеки, що вибухають, привели компанію Takata до банкрутства.

Джерело

Автор записи: odessabiz

Добавить комментарий