На Одещині завдяки британському гранту вироблятиметься “зелений водень”

В рамках конкурсу Innovate Ukraine дві компанії “Водень України” та AB5 Consulting отримали грант від МЗС Великої Британії на реалізацію проекту H2U з виробництва відновлюваного водню в Одеській області. Запуск програми відбувся 2 травня за участю міністрів Великої Британії та України.

За інформацією пресслужби Hydrogen Ukraine, проєкт H2U з виробництва відновлюваного водню в Одеській області отримав грант у рамках конкурсу InnovateUkraine, що фінансується Міністерством закордонних справ Великої Британії та проводиться Посольством Великої Британії у Києві.

Проєкт H2U має на меті революціонізувати виробництво енергії в Україні шляхом використання відновлюваних джерел для виробництва «зеленого» водню, чистого та універсального енергоносія. З початковою електролізною потужністю 100 МВт проєкт передбачає будівництво заводу з відновлюваного водню, призначеного для виробництва відновлюваної електроенергії та «зеленого» водню для внутрішніх потреб і експорту в країни ЄС.

Окрім того, проєкт передбачає будівництво сонячної та вітрової електростанцій потужністю 120 МВт і 80 МВт відповідно, а також оцінку можливості підземного зберігання водню в соляних утвореннях Одеської області. Такий підхід забезпечує надійне енергопостачання, здатне протистояти зовнішнім перебоям.

У рамках проєкту H2U буде проведено комплексне техніко-економічне обґрунтування під адміністративним керівництвом AB5 Consulting та технічним керівництвом компанії «Водень України». Це техніко-економічне обґрунтування закладе основу для етапів будівництва та реалізації проекту.

«Це фінансування дозволить нам прискорити наші зусилля на шляху до створення виробництва та зберігання «зеленого» водню, що зробить вагомий внесок в енергетичну трансформацію не лише України, а й Європи, сприяючи чистому та стійкому енергетичному майбутньому. Із щирою вдячністю я також хотів би відзначити значну підтримку з боку Української водневої ради в цьому досягненні», – заявив генеральний директор компанії «Водень України» Ярослав Криль.

Раніше в Міністерстві енергетики повідомили, що Україна та Велика Британія 2 травня 2024 року розпочали реалізацію перших 13 інноваційних проєктів в енергетиці у межах програми InnovateUkraine. Фінансування проєктів у межах програми на суму 16 млн фунтів стерлінгів забезпечить уряд Сполученого Королівства.

Серед відібраних для інвестування – проєкти у сфері енергоефективності та теплопостачання, впровадження інноваційних рішень щодо акумуляторних батарей для відновлюваних джерел енергії та інноваційних технологій для оптимізації і збільшення виробництва біогазу. Відповідні проєкти планується втілити протягом наступних двох років, вони матимуть підтримку для подальшого пошуку інвестицій та виходу на ринок.

Програма InnovateUkrainе, що реалізується британським інноваційним агентством, також має намір залучити додаткові 5 млн фунтів від приватного сектору та передбачає співпрацю між понад 50-ма британськими та українськими організаціями.

Як інформує «Українська енергетика ua-energy.org», ТОВ «Водень України» – компанія, що впроваджує рішення у сфері відновлюваної енергетики на основі водню в Україні. За даними сервісу Youcontrol, компанія зареєстрована 22 липня 2020 року в Києві. Розмір статутного капіталу фірми становить 6 млн грн. Керівником ТОВ «Водень України» значиться АТ «Закритий недиверсифікований венчурний корпоративний інвестиційний фонд «Фонд родини Рєпкіних». Кінцеві бенефіціари: Рєпкін Олександр Олександрович з часткою в статутному капіталі – 84,79%, Рєпкіна Віра Андріївна – 15,21%.
AB5 Consulting – це підприємство, що базується в Лондоні, Великобританія. AB5 сприяє впровадженню інновацій, щоб допомогти іншим організаціям повністю розкрити свій потенціал. Маючи значний досвід у сфері консультування та управління, AB5 проводить дослідження розвитку бізнесу, оцінку систем, управління проектами та інтерфейсами, організацію та управління тендерами, підтримку регуляторної діяльності. Серед клієнтів – енергетичні та високотехнологічні компанії, супутникові оператори та міжнародні організації. AB5 також розробляє власні проекти, зосереджуючись на інноваціях, Інтернеті речей та ШІ. AB5 сертифікована за стандартом B Corp.

“Це революційний проект для України у сфері сталої енергетики. Ми високо цінуємо підтримку Великої Британії у просуванні “зелених” ініціатив”, – наголосив Міністр енергетики Герман Галущенко.

Ірина Королькова

Автор записи: odessabiz

Добавить комментарий