Щоб повернулися додому: в ОП запропонували припинити допомогу біженцям з України в ЄС

Радник керівника Офісу президента України та екс-нардеп Сергій Лещенко поділився «ідеєю», як повернути додому українських біженців. Для цього країни Європи повинні припинити допомогу українцям, які виїхали через війну.

Про це він сказав в інтерв’ю швейцарському виданню Tages-Anzeiger. За його словами, українцям, які залишилися в країні, і тим, хто виїхав за кордон, «все важче знаходити спільну мову».

«Тому що люди, які виїхали з України, ніколи не зрозуміють людей, що залишилися. Я вважаю, що приймаючі країни повинні припинити підтримку біженців, щоб вони могли повернутися додому», – сказав Лещенко.

Водночас аргументи про те, що повертатися в Україну може бути небезпечно, екснардеп назвав «нісенітницею».

«У нас в Києві живе 3 мільйони людей, в тому числі сотні тисяч дітей. Аргумент про те, що це небезпечно, — нісенітниця. Поверненцям не довелося б воювати в окопах. Але вони можуть купувати українські продукти в супермаркеті в Україні і платити за оренду квартири в Києві, користуватися поліклініками і аптеками і платити податки, щоб ми могли фінансувати школи. Ваші гроші відсутні в економіці. І ситуація стає все складнішою», – резюмував радник голови ОП.

Українські біженці в Європі: що потрібно знати

В Естонії виключили можливість екстрадиції біженців з України чоловічої статі, заявила прем’єр-міністр країни Кая Каллас. Механізм депортації до українських біженців в Естонії не може бути застосований, оскільки ці люди знаходяться в країні на законних підставах.

Тим часом лідер опозиційного Християнсько-демократичного союзу (ХДС) Німеччини Фрідріх Мерц назвав виплати українським біженцям помилкою. За його словами, до біженців з України повинен бути «більш жорсткий підхід», щоб вони влаштовувалися на роботу.

Джерело

Автор записи: odessabiz

Добавить комментарий