Три країни на зустрічі в Брюсселі виступили за скасування «транспортного безвізу». Їм відмовили

Три країни Євросоюзу – Польща, Словаччина й Угорщина – підтримали скасування транспортного безвізу з Україною на зустрічі транспортної ради Єврокомісії. Про це розказав словацький міністр Йозеф Раз після зустрічі.

Він підтвердив, що Польща запропонувала переглянути угоду з Україною та повернути дозвільну систему, яка обмежувала доступ українських вантажівок в ЄС до літа 2022 року.

До заклику Польщі приєдналися Словаччина та Угорщина.

«Однак були держави, які висловилися проти, наголосивши на тому, що солідарність з Україною має бути сильною та однозначною», – сказав він.

На брюссельській зустрічі Польщі, Словаччині та Угорщині нагадали, що вони перебували в аналогічному становищі після приєднання до Євросоюзу.

«Як зазначила Європейська комісія, у часи, коли Словаччина приєднувалася до Євросоюзу, німецькі перевізники та старі країни-члени так само відповідали словацьким перевізникам», – сказав міністр.

Раз сказав, що у березні буде обговорюватися продовження «транспортного безвізу» після 30 червня 2024 року. Для польських і словацьких перевізників це означає, що вони мають домовлятися зі своїми урядами про те, як діяти далі.

«Зараз є висновок Єврокомісії, і з цим важко буде щось зробити», – сказав він.

Після зустрічі транспортної ради в Брюсселі словацькі перевізники припинили блокування кордону з Україною.

Польські перевізники з 6 листопада протестують на прикордонних переходах з Україною в Дорогуську, Гребенному (Люблінське воєводство) та Корчовій (Підкарпатське воєводство). Протестувальники пропускають кілька автомобілів на годину та вимагають запровадити комерційні дозволи для українських транспортних компаній, за винятком гуманітарної допомоги й речей для української армії. Також блокується пункт Медика.

Спілка перевізників Словаччини (UNAS) за прикладом поляків провела попереджувальну акцію 16 листопада, 21 листопада словацький кордон був заблокований пів дня з приватної ініціативи одного з прихильників UNAS, а з 1 грудня UNAS знову заблокувала кордон.

Джерело

Автор записи: odessabiz

Добавить комментарий