Корова, свиня чи курка. Яка тварина найрентабельніша

Тваринництво – тренд, що зростає в аграрному секторі. Постачальники технологій та обладнання з вирощування тварин обіцяють 300% прибутку.

На чому базується прибутковість тваринництва? На доступній сировині та стабільному ринковому попиті. В Україні дефіцит м’яса й молока такий, що закрити потреби ринку повністю можливо лише завдяки імпорту. Виняток – птахівництво.

Ці базові фактори набирають ваги через логістичні проблеми як з експортом, так і з імпортом. З цим намічається стабільність – її створюють російські агресори й польські фермери з перевізниками. Отже, профіцит зерна на ринку збільшується, а пропозиція імпортного м’яса й молочних продуктів зменшується. Не дивно, що зростає інтерес аграріїв до інвестицій у тваринництво. Йдеться про проєкти вартістю в десятки мільйонів гривень кожен. Який напрям найвигідніший, що дає найбільший прибуток – корова, свиня чи курка? І чи правда про 300% прибутку? У цьому розбиралася LIGA.net.

Корови для молока

3,45 грн. з літра молока складає прибуток молочної ферми. Рентабельність – 36%. Це за умови, що гуртова ціна молока становить 13,14 грн. за літр.

Найбільші витрати у молочарів – на корми. Якщо є доступ до власної кормової бази, то собівартість виробництва молока зменшується відповідно до вартості кормів.

 

Бички на м’ясо

17,23 грн. з кілограма м’яса складає збиток ферми з відгодівлі бичків. Це за умови, що гуртова ціна яловичини – 56,17 грн. за живу вагу.

Корми – найбільша стаття витрат у процесі вирощування великої рогатої худоби (ВРХ) на м’ясо. Як і під час виробництва молока, резерв для здешевлення – наявність власної кормової бази.

Ще один шлях підвищення прибутку – це продаж м’яса за вищою ціною. Для цього необхідно забезпечити його якість. Шляхом використання племінного стада, вільного випасу. А також налагодити перероблення – від обвалювання м’яса до виробництва м’ясних продуктів.

 

Свині

25,89 грн. з кілограма м’яса складає прибуток свиноферми. Рентабельність – 60%. Це за умови, що гуртова ціна свинини становить 68,82 грн. за живу вагу.

У свинарстві корми теж – витрата №1. Але специфіка вирощування свиней у тому, що якість кормів значною мірою залежить від преміксів. Премікс – збагачена суміш біологічно активних речовин. Зазвичай це імпортний продукт, і його частка у вартості кормів більша, ніж у процесі виробництва яловичини.

Також більші витрати на ветеринарну безпеку. Для свиней необхідна увага лікарів і препаратів майже вдвічі більше, ніж для ВРХ.

Але завдяки інтенсивності вирощування (два забої на рік) саме свинина — в лідерах за прибутковістю.

 

Курки

15,17 грн. з кілограма м’яса складає прибуток пташиної ферми. Рентабельність – 52%. Це за умови, що гуртова ціна курятини становить 44,4 грн. за живу вагу.

Птахівництво потребує найбільшої кількості людської праці. Тому добір робітників – завдання №1. Враховуючи марудність роботи птахівників, плинність персоналу є нормою. Отже, гарний HR – це запорука успіху.

Для птахоферми, що постійно працює, необхідне надійне забезпечення електрикою та підвищені вимоги до приміщень з необхідним рівнем курячого комфорту. Результат – найвищий у галузі рівень інтенсивності виробництва.

Збут курятини потребує особливої уваги. Але навіть в умовах найжорсткішої конкуренції птахоферма генерує високу рентабельність, яка ненабагато поступається бізнесу з вирощування свиней.

Джерело

Автор записи: odessabiz

Добавить комментарий