Від сільського господарства до зеленої енергетики: в які галузі української економіки бажає інвестувати корейський бізнес

Питання залучення південно-корейських компаній до відбудови України, інвестиційні перспективи та трансформацію української економіки в контексті відновлення країни обговорили Перший віце-прем’єр-міністр України – Міністр економіки України Юлія Свириденко з представниками бізнес-кіл Південної Кореї під час круглого столу «Korea-Ukraine Partnership for the Future», який відбувся в Сеулі, 16 травня, під егідою Торгово-промислової палати Республіки Корея.

«Корейські компанії відомі своїм досвідом у реалізації інфраструктурних проектів. Працюємо, аби вони активніше долучалися до повоєнного відновлення України. Після перемоги відкриються нові безпрецедентні можливості для роботи та розвитку. Ми розраховуємо на вагомий внесок Південної Кореї у відбудову України», — відзначила Юлія Свириденко.
Вона наголосила, що зараз перед Україною стоять два головних завдання: зробити все для перемоги і почати відбудовувати державу вже зараз, не чекаючи закінчення війни. У 2023 році для швидкого відновлення Україні потрібно 14 мільярдів доларів, а це сотні різних проектів, де відновлення відбуватиметься одночасно.

Українська делегація запропонувала корейському бізнесу розглянути можливості для реалізації спільних проектів у різних галузях економіки. Такі перспективи зацікавили корейських інвесторів.

Так, компанії Lotte E&C та Hyundai Engineering висловили зацікавленість у співробітництві з відновлення та співпраці в паливно-хімічній галузі.
Для компанії POSCO International презентували потенціал нашої країни з точки зору розвитку зеленої металургії. Також ця компанія має зерновий термінал в Україні, тому сторони обговорили перспективи співпраці і в агросекторі з акцентом на агровиробництво та агропереробку.

Окремо обговорили можливості співпраці у сфері видобутку та переробки критичних мінералів, таких як літій.

Також українська делегація підготувала окремі пропозиції для співпраці із низкою інших великих корейських компаній: Hyundai E&C (одного з лідерів на ринку послуг з будівництва інфраструктурних, енергетичних, виробничих та житлових об’єктів), Hyundai Motors, з можливістю розміщення в Україні виробництва електромобілів, SK Ecoplant, яка спеціалізується на впровадженні новітніх екологічно чистих технологій у промисловості та Samsung C&T (однієї з провідних південнокорейських будівельних компаній), Hanwha Group з метою залучення у виробництві сонячних панелей повного циклу, продукції подвійного та оборонного призначення, а також мобільних безпілотних машин по розмінуванню.

Юлія Свириденко запевнила представників бізнес-кіл Південної Кореї, що Україна зараз є найкращим місцем для майбутнього розвитку бізнесу. Адже саме наша країна має висококваліфіковану робочу силу, здатну впоратися з найскладнішими завданнями. Крім того, для інвесторів пропонуються вигідні умови.

«Ми пропонуємо новим компаніям на ринку України рішення щодо розміщення своїх виробничих потужностей в індустріальних парках, а також пропонуємо спеціалізованим компаніям долучитися до розвитку індустріальних парків в Україні в якості їх керуючих компаній. Ми встановили державні стимули у вигляді звільнення від сплати ввізного мита та ПДВ на імпорт обладнання для підприємств-виробників», — запевнила корейських бізнесменів Юлія Свириденко. Україна здатна забезпечити споживання за рахунок великого внутрішнього ринку та суттєвого експортного потенціалу.

«Ми знайшли точки дотику з корейськими партнерами і вже працюємо над максимально швидким вирішенням організаційних питань, аби якнайшвидше отримати результат», — резюмувала Юлія Свириденко.

Джерело

Автор записи: odessabiz

Добавить комментарий