Актуально: Мінцифри запускає комунікаційну платформу у сфері відкритих даних Data+

Міністерство цифрової трансформації запускає платформу Data+ для комунікації між розпорядниками та користувачами відкритих даних на регулярних тематичних зустрічах.
Про це повідомляє пресслужба Мінцифри.

Планується, що Data+ обʼєднає для співпраці всі зацікавлені сторони сфери відкритих даних — представників держави, бізнесу, медіа, експертів і громадських активістів.
Згідно з повідомленням міністерства, учасники платформи зможуть долучатися до власне розроблення політики відкритих даних, формувати пропозиції щодо вдосконалення законодавства та сприяти міжнародній співпраці в open data сфері.

«Перша зустріч учасників Data+ відбудеться в другій половині червня», — йдеться в повідомленні.

Серед завдань платформи є покращення доступності публічної інформації у формі відкритих даних. Мова йде про роботу над тим, щоб інформація, яка є у розпорядженні державних органів, ставала більш доступною для громадян і організацій, підкреслює «Інтернет свобода». Окрім того, ініціатори проекту намагаються забезпечити постійний діалог між розпорядниками та користувачами даних. Важливо, щоб користувачі мали можливість впливати на процеси відкриття даних і спілкуватися з тими, хто ці дані надає.

Іще одне завдання Data+ — вдосконалення державної політики та законодавства у сфері відкритих даних. Це передбачає розробку та впровадження нових нормативно-правових актів, які регулюють сферу відкритих даних. Також платформа допоможе у зборі та аналізі даних для покращення прийняття рішень на основі отриманих результатів та сприятиме обміну досвідом та співпраці з міжнародними організаціями та експертами.

Учасники платформи матимуть змогу брати участь у розробці політики відкритих даних, формувати пропозиції щодо вдосконалення законодавства та сприяти міжнародній співпраці у цій сфері. Очікується, що спільнота буде проводити модеровані онлайн-зустрічі кожні два місяці, а також тематичні зустрічі за потреби. Постійна комунікація між учасниками відбуватиметься через обрані месенджери або соціальні мережі.

Ця ініціатива є важливим кроком на шляху до створення відкритого та прозорого уряду, де дані використовуються для покращення державного управління та надання кращих послуг громадянам.

Варто нагадати, що до російського вторгнення Україна була одним з лідерів за рівнем розвитку сфери відкритих даних.

За даними рейтингу Open Data Maturity, минулого року Україна посіла шосте місце серед усіх європейських країн за відкритістю даних. За різними оцінками, економічний вплив від оприлюднення інформації становив близько 1% ВВП і щорічно зростав. Але задля захисту інтересів держави доступ до порталу довелося обмежити.

Відновлення роботи порталу — показник того, що Україна продовжує йти шляхом прозорості і підзвітності влади. Відкриті дані стали одним із головних інструментів українців для боротьби з корупцією. А зараз вони стануть фундаментом швидкої відбудови нашої держави.

Мінцифра також розпочинає громадське обговорення змін до законодавства у цій сфері. Воно має на меті встановити нові правила доступу до відкритих даних під час воєнного стану в Україні.

А також розширити перелік наборів відкритих даних, додавши інформацію, яка буде необхідна для створення плану відбудови України.

Ознайомитись з проєктом акта, а також надати свої пропозиції можна до 20 серпня за посиланням https://bit.ly/3cKmDYh

Зміни в законодавство розроблені спільно з Офісом ефективного регулювання за підтримки проєкту EU4DigitalUA.

Ірина Королькова

Автор записи: odessabiz

Добавить комментарий