До уваги власників і користувачів земельних ділянок усіх форм власності!

Відомості Державного земельного кадастру повинні містити коректну інформацію про цільове призначення земельної ділянки — для ефективного податкового адміністрування нарахування та справляння плати за землю. Про це повідомляє Департамент аграрної політики, продовольства та земельних відносин Одеської обласної державної (військової) адміністрації.

На сьогодні до Державного земельного кадастру відомості про цільове призначення земельної ділянки вносяться виключно у вигляді коду цільового призначення, який має формат XX.XX (5 символів включаючи крапку).

Внесення разом з кодом письмової назви цільового призначення є порушенням формату внесення даних та потребує виправлення.
У Департаменті зазначають, що код цільового призначення має відповідати Класифікатору видів цільового призначення земельних ділянок (далі – Класифікатор) (додаток 59 до Порядку ведення державного земельного кадастру, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 17 жовтня 2012 р. № 1051, далі – Порядок).

Проте є випадки, коли цільове призначення земельної ділянки визначено згідно із документами, які набрали чинності до прийняття постанови Кабінету Міністрів України від 17 жовтня 2012 р. № 1051 «Про затвердження Порядку ведення Державного земельного кадастру» — докладніше за посиланням.

Наявність помилок у цільовому призначенні може спричиняти недоотримання коштів місцевими бюджетами та некоректне нарахування податкових зобов’язань для фізичних і юридичних осіб.

Ірина Королькова

Автор записи: odessabiz

Добавить комментарий