Про хід поливного сезону в Бессарабії – від Кілійського МУВГ

Українські сільгоспвиробники на бессарабських землях вирощують рис, пшеницю, ячмінь, виноград, полуницю, картоплю, цибулю, горох, сою, нут, кукурудзу, моркву, буряк, інші овочеві, бахчеві та плодові культури, а цьогоріч в нашому краї починають вирощувати бавовну.

Отримати гідні врожаї в існуючих кліматичних умовах без поливу неможливо.

Про хід сезону поливу інформує Департамент аграрної політики, продовольства та земельних відносин Одеської ОВА.

Насосними станціями Кілійського МУВГ продовжується подача води на меліоративні системи Ізмаїльського, Білгород-Дністровського, Болградського районів згідно заявок водокористувачів в межах обслуговування.

З водокористувачами укладено 107 договорів про надання послуг, пов’язаних із забором води з використанням водозабірних споруд Кілійського МУВГ на загальну площу поливу 12,86 тис.га.

Подачу води на 9 водогосподарських систем забезпечують 17 насосних станцій Кілійського МУВГ. Полив здійснюється затопленням, дощувальними машинами Valley, Кубань, Фрегат, ДДА-100 МА, ДДН-70, дощувальними машинами барабанного типу SUPER RAIN 135, CASELLA, «Дніпро» та краплинним способом, який останні роки набирає в регіоні темпів як сучасний, ресурсоощадний, економічно обґрунтований та екологічно безпечний спосіб поливу садів, виноградників, ягідників, овочів та баштанних культур в умовах відкритого ґрунту. Наразі він використовується на площі 1,68 тис.га.

Станом на 15 травня полито 5309 га сільськогосподарських культур, в т.ч. затоплено 2591 га рису.

В комерційну точку виділу подано 10687,42 тис.м³ води.

В порівнянні з минулим роком показники зросли.

В найважчі часи для країни Кілійське МУВГ намагається всіма силами сприяти розвитку сільського господарства в регіоні та пишається досягненнями бессарабських сільгосппідприємств.

Разом до перемоги!

Ірина Королькова

Автор записи: odessabiz

Добавить комментарий