На Одещині почали сіяти бавовну

В Одеській області засіяли перші експериментальні поля бавовнику, повідомляє Департамент аграрної політики, продовольства та земельних відносин Одеської обласної військової адміністрації.

Фахівці Українського інституту експертизи сортів рослин (УІЕСР) засіяли поля із п’ятьма експериментальними сортами бавовнику. Перші паростки можна буде побачити до кінця травня.

Українські селекціонери впевнені, що поряд із вирощуванням традиційних культур на півдні України складаються максимально сприятливі ґрунтово-кліматичні умови для вирощування бавовнику — особливо, в районах, які страждають від стрімкої зміни кліматичних умов, що призводять до посухи.

Загалом, по області близько 10 підприємств виявили бажання засіяти невеликі експериментальні поля, аби визначити, наскільки цю культуру вигідно вирощувати у степовій зоні та який економічний потенціал вона матиме.

Бавовник — це однорічна культура з практично безвідходним виробництвом: з неї отримують волокно (до 40%) і насіння (60%), із якого виготовляють технічну олію, макуху для тваринництва, а стулки коробочок використовують, як біопаливо. Крім того, відходи бавовнику є стратегічною сировиною для виробництва оборонних засобів.

За результатами досліджень Інституту кліматично орієнтованого сільського господарства НААН, урожайність бавовнику на суходолі – 1,8 т/га, а на зрошувальних землях – 2,7 т/га.

Як повідомляє департамент аграрної політики, продовольства та земельних відносин Одеської ОВА, що на сьогоднішній день у Бессарабії склалися ідеальні природно-кліматичні умови для вирощування нової сільськогосподарської культури.

Ірина Королькова

Автор записи: odessabiz

Добавить комментарий