Україна стимулює розвиток підприємництва

В умовах повномасштабної воєнної агресії росії проти України держава допомагає громадянам розвивати підприємницьку діяльність, що має на меті стимулювання підприємницької діяльності, створення нових робочих місць та зміцнення економіки держави, яка бореться проти рф-її за свою незалежність.

Особлива увага – ветеранам, які отримають на розвиток бізнесу гранти на 54 млн. грн.

За підсумками дванадцятої хвилі подачі заяв на гранти для ветеранів 17 переможців отримають від держави 7,2 млн. грн. на старт або розвиток свого бізнесу.

Від старту ветеранського компоненту грантової програми «Власна справа» переможцями стали вже 136 ветеранів та членів родин учасників бойових дій, які отримають гранти на 54 млн. грн., повідомляє Урядовий портал, посилаючись на заступницю Міністра економіки України Тетяну Бережну.

«На сьогодні маємо 136 переможців ветеранського компоненту програми «Власна справа», які отримають гранти на старт або розширення свого бізнесу на 54 млн грн. Більшість з них — 56% грантів — отримали саме ветерани, проте й дружини та чоловіки наших захисників і захисниць є досить активними. Нагадаю, вони можуть взяти грант до 500 тис. грн. на започаткування власної справи, або розвиток діючого бізнесу, поки другий з їхньої родини воює на фронті. На сьогодні вже 60 членів родин захисників скористались такою можливістю та отримають гранти на 30 млн. грн.», — зазначила Тетяна Бережна.

Серед 17 переможців дванадцятої хвилі — четверо учасників бойових дій, 13 — члени родин ветеранів.

На грантові кошти переможці планують, зокрема, відкрити кав’ярню, салон краси, креветочну ферму, магазин жіночого одягу, більярдний клуб, підприємство з виробництва соняшникової олії, шиномонтаж, компанію з монтажу й обслуговування промислового обладнання.

Окрім того, низка ветеранів отримали гранти на масштабування вже діючого бізнесу — планують розширити та модернізувати салон краси, відкрити бургерну в кафе, розширити швейний цех, що спеціалізується на пошитті спортивного одягу для дітей та спецодягу, відкрити окремий відділ сантехніки в будівельному маркеті, відновити роботу магазину з продажу меблів, який закрили через війну.

Відповідно до умов програми, учасники бойових дій або особи з інвалідністю внаслідок війни, а також другий з їх подружжя можуть отримати такі гранти:

250 тис. грн. — для ветерана за умови створення одного робочого місця;

500 тис. грн. — для другого з подружжя ветерана за умови створення двох робочих місць;

1 млн. грн. — для ветерана, який має досвід підприємницької діяльності, зареєстрований як ФОП не менше ніж 3 роки, за умови створення чотирьох робочих місць, мінімум 2 з яких займуть ветерани.

Гранти у розмірі 500 тис. грн. та 1 млн. грн. надаються за умови співфінансування з отримувачем у співвідношенні 70/30, тобто отримувач гранту має вкласти в свою справу 30% власних коштів, 70% коштів надасть держава у вигляді гранту.

Загалом від старту програми держава інвестувала в розвиток малого бізнесу через мікрогранти 1,7 млрд. грн., повідомила заступник Міністра економіки України Тетяна Бережна.

«За результатами сімнадцятої хвилі подачі заяв на мікрогранти переможцями визнано 307 українців. Вони отримають 72,6 млн. грн. на старт або розширення свого бізнесу. З початку цього року ми вже маємо майже 5000 переможців програми, яким буде надано мікрогрантів на 1,2 млрд. грн. За ці кошти підприємці відкриють нові компанії, будуть розвивати вже діючі і створять 11 000 нових робочих місць. Загалом від початку запуску програми «Власна справа» у липні минулого року держава інвестувала через гранти в розвиток малого бізнесу вже 1,7 млрд. грн.», — зазначила Тетяна Бережна.

Серед отримувачів мікрогрантів сімнадцятої хвилі 53% жінок і 47% чоловіків. 80% з них мають вищу освіту. Найбільше грантоотримувачів — із Львівської (43 особи), Рівненської (39 осіб), Івано-Франківської (26 осіб), Київської (21 особа), Житомирської (21 особа) областей. Переважна більшість грантоотримувачів планують витратити кошти мікрогранту на придбання обладнання, необхідного для ведення бізнесу.

Найпопулярнішими сферами, в яких працюватимуть переможці сімнадцятої хвилі, є:

оптова та роздрібна торгівля, ремонт автотранспортних засобів – 94 особи;

переробна промисловість – 46 осіб;

тимчасове розміщування й організація харчування – 45 осіб;

охорона здоров’я та надання соціальної допомоги — 30 осіб.

Нагадаємо, за грантовою програмою «Власна справа» українці можуть отримати мікрогрант від 50 до 250 тис грн. Кошти можна витратити на придбання або лізинг обладнання, закупівлю сировини та матеріалів, оренду приміщення. Отримати мікрогрант може як діючий підприємець, так і людина без досвіду такої діяльності. Обов’язковою умовою надання коштів є створення 1-2 робочих місць залежно від суми гранту. Українці, що отримали мікрогранти у 2022 році, створили близько 8000 нових робочих місць.

Урядовий проект єРобота включає грантові програми, спрямовані на стимулювання підприємницької діяльності та створення робочих місць. Зокрема, це програми мікрогрантів на відкриття чи розвиток власного бізнесу, грантів на створення й розвиток переробних підприємств, закладки саду та виноградарства, тепличного господарства. Подача заявки на всі напрямки програми єРобота здійснюється через портал Дія.

Ірина Королькова

Автор записи: odessabiz

Добавить комментарий