Встигнути до 22 квітня увійти до Української інвестиційної програми

Європейська комісія оголосила конкурс пропозицій у рамках Другої частини програми для України в розмірі 50 мільярдів євро. Цей конкурс має на меті покращити доступ до фінансування для малого бізнесу в Україні, з великим наголосом на підтримці постраждалих від війни та вразливих компаній.

Це сталося після третього засідання Наглядової ради Української інвестиційної програми 7 березня 2025 року, на якому країни-члени Європейського Союзу схвалили новий конкурс пропозицій щодо посередницьких кредитних операцій для мікро-, малих і середніх підприємств через банки.

Підтримуючи малий бізнес і стартапи, цей Конкурс безпосередньо узгоджується із зобов’язанням Положення про кредитні механізми в Україні щодо виділення принаймні 15% Гарантії в Україні цій цільовій групі. Для досягнення цієї мети Європейська Комісія співпрацює з міжнародними фінансовими установами (МФО) та банками в Україні як посередниками, гарантуючи, що малі підприємства, особливо ті, які стикаються з проблемами доступу до фінансування, можуть скористатися підтримкою.

Цей Конкурс заохочує партнерів брати на себе більший ризик і надавати гранти підприємствам у районах, що постраждали від війни, а також ветеранам війни, переміщеним особам та біженцям, які повертаються в Україну після повномасштабного російського вторгнення у 2022 році. Він також надає пріоритет підтримці мікропідприємств, стартапів та підприємств, очолюваних жінками, молоддю та людьми з обмеженими можливостями, а також малих фермерів. Крім того, Конкурс полегшує доступ до фінансування для галузі розмінування та надає можливість фермерам і агробізнесам брати участь у зусиллях з розмінування.

Загальна орієнтовна сума поточного конкурсу становить 1,6 мільярда євро у вигляді бюджетних гарантій і змішаних фінансових грантів. Кінцевий термін подачі заявок – 22 квітня.

Конкурс відкритий для відповідних партнерів-виконавців згідно з Положенням про механізм фінансування в Україні, організацій, які оцінюються за основними принципами, таких як міжнародні та європейські багатосторонні фінансові установи, включаючи Групу Європейського інвестиційного банку, Європейський банк реконструкції та розвитку, Міжнародну фінансову корпорацію, Банк розвитку Ради Європи, а також двосторонні фінансові установи, такі як банки розвитку та експортно-кредитні агентства. Суб’єкти, зацікавлені в участі в цьому конкурсі, можуть зв’язатися з партнерами-виконавцями, які пройшли базову оцінку, а також з відповідними міністерствами та відомствами у своїй країні.

Рамкова програма ЄС для інвестицій в Україну є невід’ємною опорою Механізму для України вартістю 50 мільярдів євро, призначеного для залучення державних і приватних інвестицій для відновлення та реконструкції України та підтримки її шляху до вступу в ЄС. Він оснащений фінансовими інструментами на загальну суму 9,3 мільярда євро, з 7,8 мільярда євро кредитних гарантій і 1,51 мільярда євро змішаного фінансування. Метою Української інвестиційної програми є мобілізація 40 мільярдів євро інвестицій для реконструкції, модернізації та довгострокового зростання України, підтримуючи цілі та реалізацію Плану щодо України відповідно до пріоритетів політики ЄС.  

Інвестиційна програма в Україні базується на досвіді Європейського фонду сталого розвитку плюс (EFSD+) та Інвестиційної платформи сусідства та впроваджується в опосередкованому управлінні суб’єктами, які оцінюються за основними принципами, тобто Європейськими фінансовими установами та багатосторонніми фінансовими установами.

У червні 2024 року на конференції з відновлення України в Берліні президент Європейської комісії Урсула фон дер Ляєн оголосила про підписання перших інвестиційних програм під ПІФ. ЄС уклав нові гарантійні та грантові угоди на суму 1,4 мільярда євро для підтримки відновлення та реконструкції України.

Джерело

Автор записи: odessabiz

Добавить комментарий