ПриватБанк буде оцінювати проєкти з погляду окупності й можливості повернути
Кредити на енергообладнання банки видаватимуть не всім охочим. Про це заявив член правління ПриватБанку з питань малого і середнього бізнесу Євген Заіграєв.
«Якщо кредит не повернеться, це стане проблемою, тому банки не видаватимуть кредити всім і кожному як гуманітарну допомогу під лозунгом: «Паспорт і код, кредитуйся, народ». Ми – комерційні установи, які мають кредитувати задля отримання прибутку, тому ми використовуємо діючі кредитні процедури», – розповів Заіграєв на панельній дискусії про майбутнє української енергетики NV.
Він наголосив, що відповідальність за якість цих кредитів лежить на банках.
«Ми оцінюватимемо ці проєкти з точки зору окупності і можливості повернути. Ми будемо робити все, щоб дати кредити усім, хто може собі це дозволити», – зазначив Заіграєв.
За його словами, банки «ніхто не заставляє нічого фінансувати». Банкіри, сказав Заіграєв, дивляться на кредитування енергообладнання як на певну можливість.
«Якщо сьогодні всім потрібно купити генератори, то на відміну від бізнесів, у яких є власні гроші, тим, у кого немає грошей, потрібне фінансування. Для мене, як для банкіра це можливість робити на цьому портфель, робити лояльних клієнтів і зрештою заробити. Банківський сектор, заробляючи прибутки, є великим контрибьютером державного бюджету. Для мене, як для керівника банку, це блакитний океан і я хочу отримати якомога більше позичальників і кредитів у цій сфері», – пояснив член правління ПриватБанку.
22 липня Міністерство економіки повідомило про старт двох державних програм пільгового кредитування створення децентралізованої енергетики.
Зокрема, з 20 липня в Україні почала працювати програма пільгового кредитування під 0% на сонячні панелі й вітрові установки для приватних домогосподарств.
Кредити видають ПриватБанк, Ощадбанк, Укргазбанк, Сенс Банк, Глобус.
Держава повністю компенсуватиме відсоткову ставку за такими кредитами впродовж 10 років.
Сума кредиту – до 480 000 гривень на придбання та встановлення гібридної системи електропостачання.
18 липня 2024 року Кабінет міністрів схвалив стратегію розвитку розподіленої генерації.
Радник прем’єр-міністра, колишній в.о. міністра енергетики Юрій Бойко вважає, що бум будівництва розподіленої генерації в Україні почнеться у 2025 році.