10 тисяч українських родин отримали кредити на придбання житла за програмою єОселя на майже 16 млрд грн від початку дії програми. Близько 30% з них — на купівлю житла першого продажу. Про це зазначила Перший віце-прем’єр-міністр України — Міністр економіки Юлія Свириденко.
“Іпотечні кредити за програмою єОселя взяли вже 10 тисяч українських родин. Загальна сума виданих банками кредитів — майже 16 мільярдів гривень. Ця програма виконує не лише соціальну функцію, допомагаючи українцям придбати житло на доступних умовах, через неї ми ще й інвестуємо в розвиток сфери житлового будівництва та супутніх галузей. 30% взятих українцями кредитів були на купівлю житла першого продажу — готового від забудовника або такого, що будується. Через зростання попиту на житло на первинному ринку ми підтримуємо українських виробників, які будують, виготовляють будівельні матеріали, створюють нові робочі місця”, — зазначила Юлія Свириденко.
Зокрема, минулого тижня українці отримали за програмою єОселя 229 кредитів на 396 млн грн, серед яких:
- кредити під 3% отримали 111 військовослужбовців та силовиків, 17 педагогів, 12 медиків та 6 науковців;
- кредити під 7% отримали 64 українці без власного житла, 4 ВПО та 15 ветеранів.
Найчастіше кредити брали для придбання житла на вторинному ринку — 168 кредитів, в той же час 61 українець взяв кредит на купівлю житла першого продажу — готового у забудовника, або в будинку, який зводиться.
Найбільше іпотечних кредитів взяли мешканці:
Київської області — 61;
міста Києва — 47;
Одеської області — 16;
Львівської, Закарпатської, Волинської областей — по 12.
Нагадаємо, що скористатись програмою доступного кредитування сьогодні можуть як представники окремих професій, так і громадяни, які не мають у власності житла або хочуть покращити його умови. Для військовослужбовців ЗСУ за контрактом, вчителів, медиків та науковців пільгова ставка складає 3% річних. Для інших категорій — учасників бойових дій, ветеранів, ВПО, інших громадян — ставка іпотеки становить 7%.
Довідково
Програма єОселя є однією зі складових політики “Зроблено в Україні”, спрямованої на підтримку українського виробника та стимулювання попиту на вітчизняну продукцію. Програма почала свою роботу в жовтні 2022 року. Реалізовують її Мінекономіки спільно з Мінцифрою та ПрАТ “Укрфінжитло”.