Урядова програма «Власна справа» продовжує підтримувати українців, які прагнуть розпочати або розвивати власну справу. За результатами десятого етапу програми у 2025 році 602 підприємці отримають мікрогранти загальним обсягом майже 157 млн грн, що дозволить створити 959 нових робочих місць, повідомляє Урядовий портал.
Програма реалізується Міністерством економіки України спільно з Державною службою зайнятості. Лише в період з 12 по 25 травня до участі в програмі подали заявки сотні українців з різних регіонів країни.
Найпопулярніші напрями бізнесу серед учасників є оптова й роздрібна торгівля, ремонт автотранспортних засобів (32%), готельно-ресторанна сфера (16%), переробна промисловість (12%), інші види послуг (9%), а також охорона здоров’я та соціальна допомога (6%).
Дві третини нових грантоотримувачів — жінки. Лідерами за кількістю підтриманих заяв стали Київщина (16%), Львівщина (9%), Харківщина (8%), Івано-Франківщина (7%) та Одещина (6%).
Серед учасників 76% мають вищу освіту, ще 13% — дипломи коледжів або технікумів.
У межах молодіжного компоненту програми 40 підприємців віком від 18 до 25 років отримають до 150 тис. грн на реалізацію бізнес-ідей. Від вересня 2024 року вже 360 молодих українців скористалися цією можливістю.
Окрему увагу держава приділяє підтримці ветеранів. У рамках десятої хвилі 87 учасників бойових дій, членів їхніх сімей або осіб з інвалідністю внаслідок війни отримають гранти на загальну суму 42 млн грн. Це дозволить створити 169 нових робочих місць.
56% переможців — безпосередні учасники бойових дій, 44% — члени родин або постраждалі внаслідок війни.
Середній розмір гранту у цьому напрямі — 478 тис. грн. Більшість переможців (63%) мають вищу освіту, а майже половина вже мають підприємницький досвід.
З моменту запуску ветеранського напряму (квітень 2023 року) понад 1800 українців реалізували свої бізнес-плани. Станом на сьогодні триває створення понад 3500 нових робочих місць.
Щодо загальних результатів, то від початку 2022 року реалізації програми «Власна справа» вже видано понад 26 тисяч мікрогрантів, що сприяло появі або запуску 48 тисяч робочих місць по всій країні.
Подати заявку на участь у програмі можна через портал «Дія». Максимальний розмір мікрогранту — 250 тис. грн. Для учасників бойових дій та осіб з інвалідністю внаслідок війни (або їх подружжя) у рамках ветеранського напряму передбачені гранти до 1 млн грн. Молодь до 25 років може отримати до 150 тис. грн.
Нагадаймо і про програму «Власний дім»
Завдяки змінам до регіональної програми підтримки індивідуального житлового будівництва на селі «Власний дім» (2021–2025 роки), мешканці Одеської області можуть отримати пільгові кредити не лише на житло, а й на придбання сільгосптехніки, повідомляє Департамент аграрної політики, продовольства та земельних відносин Одеської обласної державної адміністрації.
Це передбачено розпорядженням голови Одеської ОВА Олега Кіпера від 26 вересня 2024 року №913/А-2024.
Одним з перших, хто скористався новими умовами, став мешканець Білгород-Дністровського району, який придбав необхідну техніку для ведення господарства.
Програма стала ще одним кроком до підтримки сільських жителів, розвитку фермерства та зміцнення аграрного потенціалу регіону.
Ірина Королькова