Одещина – один із найважливіших аграрних регіонів України і зрошення відіграє ключову роль у забезпеченні стабільного врожаю. Враховуючи посушливий клімат півдня, полив сільськогосподарських угідь є життєво необхідним для сільського господарства. Тож управління водного господарства Держрибагентства вживають комплексні заходи, спрямовані на забезпечення сільгоспвиробників життєдайною вологою.
Як повідомляє Департамент аграрної політики, продовольства та земельних відносин Одеської обласної держвної (військової) адміністрації, до Кілійського МУВГ, де вже цьогоріч задіяно в роботу Татарбунарську зрошувальну систему, долучаються й інші водогосподарські організації Держрибагентства.
Так, у Болградському МУВГ поливний сезон стартував із запуску Новосільської зрошувальної системи Ренійської експлуатаційної дільниці для надання послуг із поливу земель СФГ «Дельта». Наразі між Болградським МУВГ та водокористувачами укладено 7 договорів щодо надання послуг із забору води на площу 2427 га.
Водночас в Ізмаїльському УВГ запущено головну насосну станцію Ізмаїльської зрошувальної системи, вода з якої почала подаватися до насосних станцій Ташбунарського та Лощинівського трактів для поповнення джерела зрошення – Лощинівського водосховища. Надалі будуть заповнюватися всі трубопроводи та басейни. Наразі управлінням укладено 30 договорів на площу зрошення 8200 га.
Крім того, у Білгород-Дністровському МУВГ задіяно в роботу головну насосну станцію Білгород-Дністровської зрошувальної системи та укладено 54 договори щодо зрошення 3 848 га сільськогосподарських угідь. Подачу води на зрошення вже очікують перші водокористувачі: ФГ «Лавр», ТОВ «Бесарабія Агро» та інші.
Як зазначив Голова Держрибагентства Владислав Невеселий, зрошення відіграє важливу роль у забезпеченні продовольчої безпеки, а також сприяє розвитку аграрного сектора країни: «Працюємо злагоджено та організовано й надалі задля отримання стабільних і прогнозованих результатів, незалежно від погодних умов».
Завдяки вжитим заходам очікується отримання щедрого врожаю сільськогосподарських культур, який зможе задовольнити потреби внутрішнього ринку та експорту.
Ірина Королькова