Офіційно: про гранти молоді та ветеранам

19 ветеранів та других з їхнього подружжя визнані переможцями першої у 2025 році хвилі подачі заяв на гранти для ветеранів. Вони отримають майже 10 млн грн на започаткування або розвиток свого бізнесу. Загалом від старту ветеранського компоненту грантової програми «Власна Справа» ветерани та члени родин учасників бойових дій отримають гранти на 553 млн грн. Про це повідомляє Урядовий портал з посиланням на заступницю Міністра економіки України Тетяну Бережну

«Від початку дії ветеранського компоненту програми «Власна Справа» вже 1178 ветеранів та членів їхніх родин стали переможцями. Вони отримають гранти на старт або розвиток свого бізнесу загалом на 553 млн грн. Більшість з грантоотримувачів — 57% — це учасники бойових дій, 43% переможців — другі з їхнього подружжя. Найчастіше підприємці брали грант до 500 тисяч гривень. Найбільше інвестували кошти в розвиток бізнесу в переробній промисловості, а також в сфері оптової та роздрібної торгівлі. Реалізуючи свої бізнес-проєкти підприємці створять понад 2 тисячі робочих місць в усіх регіонах країни», — зазначила Тетяна Бережна.

Серед 19 переможців першої у 2025 році хвилі подачі заяв на гранти 15 учасників бойових дій, 4 членів родин ветеранів. 14 переможців отримають грант розміром до 500 тис. грн, 3 — до 250 тис. грн, 2 — до 1 млн грн.

Найбільше грантоотримувачів з Львівської, Івано-Франківської областей та міста Києва. Найпопулярніші сфери, в яких планують розвивати бізнес грантоотримувачі — переробна промисловість, тимчасове розміщування й організація харчування.

Відповідно до умов програми, учасники бойових дій або люди з інвалідністю внаслідок війни, другі з їхнього подружжя, а також другі з подружжя загиблих захисників можуть отримати такі гранти:

  •  до 250 тис. грн, до 500 тис. грн та до 1 млн грн — для ветерана за умови створення одного, двох та чотирьох робочих місць відповідно;
  •  до 250 тис. грн та до 500 тис. грн — для другого з подружжя ветерана/загиблого захисника за умови створення одного та двох робочих місць відповідно.

При отриманні гранту від 500 тис. грн до 1 млн грн ветеран має бути зареєстрований як ФОП не менше ніж 12 місяців. Окрім того, такий грант надається за умови співфінансування з отримувачем у співвідношенні 70/30, тобто отримувач гранту має вкласти у свою справу 30% власних коштів, 70% коштів надасть держава у вигляді гранту.

Заявки на отримання гранту подаються через портал Дія разом з бізнес-планом. Адмініструє програму Державна служба зайнятості.

Нагадаємо, урядовий проект єРобота є однією зі складових політики «Зроблено в Україні» та включає грантові програми, спрямовані на стимулювання підприємницької діяльності та створення робочих місць. Зокрема, це програми мікрогрантів на відкриття чи розвиток власного бізнесу, грантів для ветеранів та другого з їх подружжя, грантів на створення й розвиток переробних підприємств, закладки саду та виноградарства, тепличного господарства. Подати заявку на отримання гранту можуть як діючі підприємці, так і люди, що не мають досвіду ведення бізнесу. Наразі прийом заявок на всі напрямки програми єРобота триває. Подача заявки здійснюється через портал Дія.

Програма надання грантів учасникам бойових дій, людям з інвалідністю внаслідок війни та членам їх сімей на створення або розвиток власного бізнесу є складовою флагманського проєкту Міністерства економіки України «Робота без бар’єрів», який реалізується на виконання Національної стратегії зі створення безбар’єрного простору в Україні.

 
Фінансову підтримку отримає й молодь:113 молодих підприємців на започаткування власної справи отримають 16,5 млн грн, повідомляє Міністерство економіки України,

За результатами першої хвилі 2025 року переможцями молодіжної складової грантової програми «Власна Справа» стали ще 24 українці віком до 25 років. Вони отримають 3,5 млн грн на старт свого бізнесу.

«Вже 113 молодих українців стали переможцями грантової програми «Власна Справа» та отримають 16,5 млн грн на старт свого бізнесу. За підтримки держави молодь відкриває бізнес та має можливість реалізувати свій підприємницький хист в дуже різних сферах. Зокрема, переможці першої цього року хвилі програми планують за кошти гранту відкрити креативну агенцію, SММ-студію, школу бойового мистецтва, косметологічний кабінет, кав’ярню, СТО, фотостудію, займатись виробництвом тактичних аксесуарів, продажем одягу, вирощувати ягоди й горіхи, надавати митно-брокерські та логістичні послуги», — зазначила Міністра економіки України Тетяна Бережна.

Найбільше грантоотримувачів першої хвилі програми у 2025 році — серед молоді з Києва та Київської, Полтавської, Чернівецької, Волинської, Сумської, Львівської областей. Серед них 58% жінок та 42% чоловіків.

Нагадаємо, за умовами грантової програми «Власна Справа» для молоді українці віком від 18 до 25 років можуть подати заявку на отримання мікрогранту до 150 тис. грн на започаткування бізнесу.

Вони мають зареєструватися як ФОП після отримання позитивного рішення про надання гранту.

На них не поширюється зобов’язання створити робочі місця. 

Впродовж трьох років підприємець має повернути суму гранту у вигляді сплачених до бюджету податків та зборів в процесі бізнес-діяльності.

Після цього він може ще раз отримати грант від держави — вже за програмою «Власна Справа» на загальних умовах у розмірі до 250 тис. гривень та зобов’язанням створити не менше 2 робочих місць.

Кошти гранту можна витратити на придбання або лізинг обладнання, закупівлю сировини та матеріалів, оренду приміщення.

Заявки на отримання гранту подаються через портал Дія разом з бізнес-планом.

Адмініструє програму Державна служба зайнятості, а інформацію щодо отримання гранту за програмою «Власна Справа» можна знайти тут: https://vlasnaspravagrant.com.ua/?fbclid=IwZXh0bgNhZW0CMTAAAR1Sc-PlgtmtKgcz-2duQNvkrY4nK2foLb_OmEB2y83fRMRxm-cJ6bNSizE_aem_7fPsQm3JH_JHRwOSO955rw  

Ірина Королькова

Автор записи: odessabiz

Добавить комментарий