Бізнес вважає необхідним посилення відповідальності за порушення під час мобілізації представниками територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки (ТЦК та СП) і військово-лікарських комісій (ВЛК). Про це повідомила пресслужба Європейської Бізнес Асоціації (ЄБА).
За інформацією від компаній-членів асоціації, після посилення мобілізації, а також змін у бронюванні та отриманні статусу критичності навіть заброньованих працівників критично важливих підприємств намагаються мобілізувати.
Крім того, фіксуються випадки, коли ВЛК відбувається формально без надання можливості військовозобов’язаному зібрати всі необхідні документи для підтвердження його стану здоров’я.
Це призводить до ускладнення або навіть зупинок роботи компаній, має негативний вплив на економіку та, відповідно, на надходження до бюджету. Крім того, витрачаються час та ресурси на доведення необхідності збереження висококваліфікованих спеціалістів в економіці.
27 січня у Верховній Раді України було зареєстровано законопроєкт №12442 щодо запровадження кримінальної відповідальності за порушення законодавства під час мобілізації.
«Асоціація вітає таку законодавчу ініціативу. Після посилення відповідальності бізнесу за мобілізаційні процеси цей законопроєкт є логічним продовженням реформи мобілізаційного законодавства, адже посилення відповідальності має відбуватися для усіх сторін процесу», – йдеться в заяві ЄБА.
На думку бізнесу, ухвалення законопроєкту може збалансувати систему державного управління та створити прозорі та справедливі умови для усіх сторін, запобігти корупційним зловживанням, а також гарантувати критичному для роботи економіки бізнесу стабільну роботу та прогнозованість виробничих процесів.
Законопроєктом №12442 пропонується доповнити Кримінальний кодекс новими статтями 337-1 «Порушення порядку проведення медичного огляду (військово-лікарської експертизи) для визначення придатності за станом здоров’я до військової служби» та 426-2 «Порушення військовою службовою особою порядку призову (прийняття) громадян на військову службу». У разі ухвалення документа порушникам загрожуватиме до восьми років позбавлення волі.