Майже 1300 громад вже приєдналися до платформи DREAM

У цифровій екосистемі DREAM, створеній для підзвітного управління відновленням, вже працюють 1260 громад і 23 обласні адміністрації. Ця система надає їм доступ до інформації про джерела фінансування проєктів і програм.

Про це на брифінгу «Оголошення про початок відбору проєктів у рамках «Програми відновлення України III»» повідомив керівник Проєктного офісу DREAM Віктор Нестуля, передає Укрінформ.

Як повідомив він, платформа забезпечує повний цикл управління публічними інвестиціями — від висування ініціативи до її фінансування та реалізації.

DREAM надає можливість відстежувати всі етапи реалізації проєктів:

 закупівлі,

 будівельні роботи,

 оплату,

 а також терміни завершення проєктів.

«Як відбуваються ті чи інші закупівлі, як ведеться процес будівництва, скільки поверхів вже збудовано, скільки вікон вставлено, коли об’єкт буде завершено… Ця та інша інформація є в єдиному вікні про кожен проєкт, що реалізується на території України», – розповів Нестуля.

Раніше відбір проєктів був складним і тривалим, але завдяки цифровізації тепер цей процес максимально прозорий і зручний. Лише відбір проєктів у межах другого етапу програми тривав понад 4 місяці.

«Тепер же Міністерство розвитку громад та територій України вирішило повністю перевести роботу з відбору проєктів в електронну систему DREAM. Це означає, що всі вимоги до проєктів структуруються у зрозумілому електронному форматі, що бачить кожна громада й обладміністрація.

У системі працюють вже 23 адміністрації областей і 1260 громад. Вони автоматично отримують інформацію про те, що з’явилося нове джерело фінансування, і про спрямування проєктів, які можна подавати для отримання цих коштів. У кілька кліків вони можуть сформувати заявку та подати її на розгляд ОВА, Міністерства і Групи доброчесності», – деталізував Нестуля.

Він запевнив, що платформа вже інтегрована з Єдиною державною електронною системою у сфері будівництва, Реєстром пошкодженого і знищеного майна, Системою Держказначейства, Prozorro тощо. Тому громадам не треба додатково завантажувати PDF-документи, надавати довідки, витяги чи писати листи.

«Комісія при Міністерстві отримує всю інформацію в зручному вигляді, а система автоматично розраховує коефіцієнт пріоритетності проєкту в умовах обмеженого фінансування. Для розуміння: на попередній етап подавалося 1100 проєктів, відібрали ж лише 82 із них. Тому пріоритизація дуже важлива», – пояснив керівник Проєктного офісу.

Надалі ж у системі DREAM, за його словами, буде вся інформація про втілення проєкту – як відбуваються закупівлі, хто є підрядником, як ведуться роботи, скільки коштів вже сплачено тощо.

«Це гарантує максимальну прозорість, підзвітність, суттєве зниження корупційних ризиків та підвищення ефективності реалізації цих проєктів», – переконаний Нестуля.

Він також повідомив про рішення перевести в електронний формат і моніторинг реалізації проєктів, які втілюються у межах двох попередніх етапів «Програми відновлення України».

Нагадаємо, що в Україні розробили й запустили систему DREAM (Digital Restoration Ecosystem for Accountable Management) — цифрову екосистему для підзвітного управління відновленням. 

Усі державні проєкти відновлення об’єктів, пошкоджених чи знищених через агресію рф, проходитимуть через цю систему. Вона покликана запобігти корупції й забезпечити прозорість використання коштів, відтак — підвищити довіру міжнародних інвесторів і донорів. Подавати проєкти будуть самі громади, для них розробили спеціальний функціонал.

«Рубрика» також дізналася, як це працює.

Читайте докладніше у нашому матеріалі: «Що таке DREAM і як з ним працювати: алгоритм для громад і областей«.

До того ж у 2024 році у системі управління відбудовою DREAM громади й області мали змогу не тільки завантажувати вже наявні проєкти, а й створювати заявки на нові. Донори матимуть власні профілі фінансових партнерів відбудови та зможуть обирати проєкти для підтримки. Усі користувачі системи зможуть моніторити перебіг втілення конкретних проєктів і впливати на те, щоб неякісні проєкти не допускалися до втілення.

Автор записи: odessabiz

Добавить комментарий