Понад тисяча малих підприємств в Україні скористалися фінансовою допомогою Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) для підтримки діяльності та розширення. Загальний обсяг підтримки склав $74 мільйони.
Про це повідомила посол США в Україні Бріджит Брінк у соцмережі Х, пише Рубрика.
Ці кошти спрямовані на підтримку бізнесів, які продовжують працювати, розвиватися та створювати робочі місця, навіть у складних умовах війни.
«Доступ до фінансування допомагає більшій кількості бізнесів виживати та зростати, попри спроби росії підірвати економіку України», — заявила посол США в Україні Бріджит Брінк.
Ця ініціатива стала важливим кроком у підтримці економічної стабільності та розвитку приватного сектору України, що є ключовим для подолання викликів воєнного часу.
Нагадаємо, що у листопаді Україна отримала черговий грант від Сполучених Штатів обсягом $1,35 млрд, який буде спрямовано на пріоритетні соціальні та гуманітарні видатки державного бюджету. Разом з цим міжнародне пряме фінансування бюджету з початку великої війни перевищило вже 100 млрд доларів.
США здійснюють переказ коштів через Агентство США з міжнародного розвитку (USAID) у співпраці з Міністерством фінансів США та Державним департаментом. Фінансування надходить до бюджету України через проєкт Світового банку PEACE in Ukraine.
Зокрема, кролевецька громада Сумської області отримала комбіновану машину з мулососним і каналопромивним обладнанням від проєкту USAID «Економічна підтримка України», яка забезпечить безперебійне постачання чистої води для близько 20 000 мешканців.
Додамо, що завдяки Програма USAID «Врожай» та Продовольчій та сільськогосподарській організації ООН (FAO) Food and Agriculture Organization of the United Nations (FAO) аграрії прифронтових регіонів отримають 7000 зернових рукавів, які допоможуть зберегти 1,4 млн тонн зерна. Про це повідомляє Департамент аграрної політики, продовольства та земельних відносин Одеської обласної державної (військової) адміністрації https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=pfbid025ijDajCDkcsaNKE6ovgenao2KoPiVuaiiE9c89Qz5pT8H3EGntvdCj96VWhmHAWCl&id=61553282807569 з посиланням на міністра аграрної політики та продовольства України Віталій Коваль.
«Ця ініціатива спрямована на вирішення критичного дефіциту потужностей для зберігання зерна у Чернігівській, Дніпропетровській, Донецькій, Харківській, Херсонській, Миколаївській, Одеській, Сумській та Запорізькій областях. Рукави надійдуть до фермерів, які обробляють від 50 до 10000 гектарів землі. Ще раз дякую Програма USAID «Врожай» та Продовольчій та сільськогосподарській організації ООН (FAO) Food and Agriculture Organization of the United Nations (FAO) за співпрацю», — наголосив Віталій Коваль.
Одеська область отримаю 450 рукавів.
Ірина Королькова