Понад 30 тисяч українців опанували нову професію та підвищили кваліфікацію в центрах профтехосвіти з початку року

Понад 30 тисяч фахівців для потреб бізнесу підготували в центрах профтехосвіти Державної служби зайнятості з початку 2024 року. Залучення роботодавців до більш тісної співпраці з навчальними центрами дозволить значно збільшити спроможність ЦПТО у підготовці спеціалістів та підвищити конкурентоздатність українців на ринку праці. Про це повідомила заступник Міністра економіки України Тетяна Бережна під час бізнес-форуму в Рівному.

«Зважаючи на дисбаланси на ринку праці, коли, з одного боку, бізнес відчуває брак кадрів, а з іншого — багато українців не можуть знайти роботу через невідповідність своїх професійних навичок запитам роботодавців, наше завдання — допомогти людям пройти навчання та здобути затребувану сьогодні професію. Саме тому ми активізуємо роботу центрів профтехосвіти та посилюємо їх співпрацю з роботодавцями через залучення їх до наглядових рад центрів. Це дозволить бізнесу безпосередньо впливати на підготовку потрібних фахівців та підвищити спроможність навчальних центрів. Цього року понад 30 тисяч українців опанували нову професію або підвищили кваліфікацію в ЦПТО, проте ми прагнемо збільшити кількість підготовлених центрами фахівців в 5-10 разів», — зазначила Тетяна Бережна.

За її словами, участь роботодавців у наглядових радах ЦПТО дозволить їм впливати на підготовку фахівців, які затребувані на ринку праці саме сьогодні, коригувати навчальні програми згідно із запитами бізнесу та їх тривалість, замовляти підготовку спеціалістів за новими професіями, потрібними в регіоні.

Учасники форуму обговорили ситуацію на ринку праці Рівненської області та співпрацю бізнесу з центрами профтехосвіти ДСЗ щодо навчання, перенавчання та перекваліфікації робітників. А також відвідали навчально-виробничі майстерні Рівненського центру профтехосвіти, ознайомились з навчальними програмами центру.

На сьогодні в Рівненському ЦПТО ДСЗ навчають за 58 ліцензованими професіями та понад 140 освітніми програмами підвищення кваліфікації. Зокрема, тут можна здобути професію в деревообробній, металопереробній, автомобільній, швейній галузях, у сфері обслуговування. З початку 2024 року навчання в центрі пройшли понад 5 000 фахівців. За рік навчальний заклад здатний підготувати 13 тисяч фахівців для потреб бізнесу.

Роботодавці можуть замовити підготовку фахівців у ЦПТО ДСЗ на наявні вакансії, або на вакансії, які з’являться у них найближчим часом. Також вони можуть відправити на навчання новій професії або підвищення кваліфікації вже працюючих у них співробітників, але за власні кошти.

На сьогодні в Україні працюють 8 центрів профтехосвіти Держслужби зайнятості — в Одесі, Полтаві, Дніпрі, Рівному, Львові, Івано-Франківську, Харкові, Сумах. В центрах навчають спеціалістів за 97 робітничими професіями та понад 400 напрямками підвищення кваліфікації.

Нагадаємо, бізнес-форум відбувся в рамках міжрегіонального проекту «Реформування системи підтримки та розвитку трудового потенціалу», що реалізується Міністерством економіки України в партнерстві з ГО «Розвиток бізнес-сектору України» за підтримки проекту Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) «Зміцнення громадської довіри (UCBI)».

Джерело

Автор записи: odessabiz

Добавить комментарий