Запрацював «митний безвіз»: в Україну і з України вантажі прямують під процедурою спільного транзиту

В Україні набрали чинності положення Конвенції про процедуру спільного транзиту і для бізнесу відкрилась можливість міжнародного переміщення товарів з 35 іншими країнами за одним транзитним документом – і 1 жовтня в Україні запрацював так званий «митний безвіз».

Як повідомило Міністерство фінансів, відсьогодні в нашій країні набрали чинності положення Конвенції про процедуру спільного транзиту і для бізнесу відкрилась можливість міжнародного переміщення товарів з 35 іншими країнами-учасницями за одним транзитним документом.

Зазначається, що першою країною, з якої було відправлено вантаж для доставки в Україну під процедурою спільного транзиту, стала Німеччина. Україна також випустила товари під процедуру спільного транзиту для доставки в Німеччину.

Відповідно до «митного безвізу» для доставки вантажів з однієї країни мв іншу подається єдиний транзитний документ: від митниці відправлення до митниці призначення. Це прискорює проходження митних формальностей на кордоні та зменшує відповідні витрати для підприємств.

«Митний безвіз» з Євросоюзом: деталі

30 серпня президент України Володимир Зеленський підписав документи про реалізацію «митного безвізу» з Євросоюзом.

Раніше, 7 липня, Єврокомісія ухвалила рішення про запрошення України до Конвенції про процедуру спільного транзиту (NCTS) та Конвенції про спрощення формальностей у торгівлі товарами, що означає приєднання держави до «митного безвізу».

Конвенція про процедуру спільного транзиту є основою для переміщення товарів між 35 країнами: державами-членами ЄС, країнами Європейської асоціації вільної торгівлі (ЄАВТ/EFTA), Туреччиною, Північною Македонією та Сербією. Технологія, яка лежить в основі Конвенції, — Нова комп’ютеризована система транзиту (NCTS). Вона доступна лише для членів конвенції.

Щоб приєднатися до Конвенції, Україна мала запровадити NCTS. Державна митна служба з 2021 року розпочала запроваджувати NCTS на національному рівні.

Автор записи: odessabiz

Добавить комментарий