В Придунав’ї планують наповнити водою озеро Ялпуг та відремонтують шлюзи у водоймищах

На півдні Одещини водойми через недосконалу експлуатацію та зміни клімату потребують оновлення. Про це розповів начальник Одеської обласної військової адміністрації Максим Марченко, який в минулі вихідні відвідав Ізмаїльський район, де провів нараду щодо вирішення проблемних питань стану водойм та водосховищ.

«В Одеської області налічується 45 озер, у тому числі 8 прісноводних Придунайських озер: Ялпуг, Кугурлуй, Катлабух, Китай, Сасик, Кагул, Картал, Саф’яни, які по площі є найбільшими по зрівнянню з іншими водоймами області. Всі зазначені водойми та водотоки до них з річки Дунай зазнали значного негативного впливу у попередні роки через недосконале управління та експлуатацію, зміни клімату. Існуюча система протипаводкового захисту на українській ділянці нижнього Дунаю — це захисні дамби загальною протяжністю 225 км та 13 основних шлюзів-регуляторів. Канали експлуатуються понад 60 років, замулені і заросли рослинністю, потребують робіт з розчищення. В аварійному стані захисна дамба на Дунаї, що створює загрозу питному водозабору Ізмаїлу» — відзначив очільник ОВА наголосив, що обласна військова адміністрація приділяє пріоритетну увагу втаирішенню цих питання.

Адже природно-кліматичні умови півдня Одещини значно впливають на кількість та якість води в зазначених водоймах Придунав’я. Вода з яких використовується для потреб фермерських господарств і населення регіону, зокрема для зрошення і питного водопостачання. Також водойми використовуються для ведення рибного господарства і рекреаційних цілей.

«Надав доручення розлянути варіанти наповнення водою озера Ялпуг. Також заплановано відновлення та ремонт шлюзів в водоймищах Саф’янівської громади для підтримання належного рівня води в придунайських озерах», — сказав начальник Одеської ОВА.

У Вилковому Максим Марченко спільно з керівництвом Ізмаїльського району і місцевої громади відпрацювали шляхи вирішення проблеми поглиблення Білгородського каналу, а в селі Кам’янка зустрівся з внутрішньо переміщеними особами, які там мешкають, та обговорив питання соціальної підтримки, надання гуманітарної допомоги та працевлаштування.

Щодо екологічного стану Одещини: у національному природному парку «Тузлівські лимани» Одеської області катастрофічно пересихають унікальні дрібні внутрішні озера, названі на честь академіка Ювеналія Зайцева. Крім того, з 24 лютого 2022 року, окупанти мінували та забруднювали Чорне море, вбивали сонарами дельфінів./

Автор записи: odessabiz

Добавить комментарий